Výhody pro hráče

Máte pocit, že tenis je pro Vás po technické stránce příliš náročný? Máte pocit, že tenis je sport, který vyžaduje poměrně vysokou herní kvalitu a v případě že ji nemáte, tak je pro Vás skoro nemožné si tuto hru užít a čerpat z ní požitek? Máte pocit, že squash je sport, který Vám na tvrdé podlaze ničí klouby? Máte pocit, že při squashi Váš soupeř nemá co dělat na stejné straně kurtu a zavází Vám tam? V tom případě je padel určený právě pro Vás.

Obrovskou výhodou padelu je jeho dosah na všechny věkové skupiny, hmotnostní skupiny i pohlaví. Většina hráčů si dokáže osvojit základy hry už v průběhu půlhodiny a po dvou, třech hrách si už člověk dokáže naplno vychutnávat požitek ze hry. Tato relativně rychlá schopnost osvojit si základy hry je možná z důvodu, že síla stejně jako podání (podává se zespodu) není dominantním prvkem tohoto sportu na rozdíl například od tenisu tenisu. Míč zároveň nemůže skončit v „autě“. S dávkou humoru můžeme říci, že padel Vám díky obvodovým stěnám stále nabízí druhou šanci.

U padelu je nutné zdůraznit jeho sociální aspekt. Tím, že padel je týmová hra (hrají se čtyřhry i když nově se začínají objevovat experimenty s kurty pro dvojhru) tak poskytuje o mnoho více zábavy než individuální sporty. Právě z tohoto důvodu je padel v zahraničí oblíbeným výběrem pro různé obchodní střetnutí, či společenské akce. Je běžné, že potencionální obchodní partneři si nejprve zahrají padel a potom klidně při sklenici piva dohadují obchodní záležitosti. Padel je proto považovaný za jakýsi „městský golf“. Je třeba zdůraznit, že padel není nějaký podřadný sport, ale právě naopak je považovaný za velmi prestižní sport, dokonce je prestižnější než tenis. Na druhé straně je však cenově dostupný, a proto můžeme na padelových kurtech vidět také studenty či mladé lidi. Je také ideální volbou pro trávení času celé rodiny.


Protected with SiteGuarding.com Antivirus