Pravidla

Padel se hraje na kurtu o rozměrech 20×10 metrů, což je přibližně jen třetina celkové rozlohy tenisového kurtu (36×18 metrů). Kurt je zároveň ohraničený stěnami, tvořenými speciálními nerozbitnými umělými skly, od kterých se míč může odbíjet, což v mnohém připomíná squash. Kurt je však ve středu rozdělený pomocí sítě, což je charakteristické pro tenis. Povrch je tvořený umělou trávou.

Stejně jako při tenise se používají rakety, ale ty jsou o polovinu menší než tenisové a nemají výplet. Hraje se s tenisovými míčky, které mají o něco menší tlak, a tedy neskáčou tak vysoko jako oficiální tenisové míčky.

Pravidla počítání bodu jsou identická jako v tenise. Co se týká podání, tak to je při padelu možné hrát jen zespodu a raketa může zasáhnout míček maximálně v úrovni pasu. Míč se strany soupeře může dotknout maximálně jednou a potom se musí dostat na opačnou stranu hřiště buď přímým úderem anebo úderem od stěny. V takovém případě už musí soupeř odehrát míč přímo na druhou stranu hřiště (míč se nesmí dvakrát dotknout země). V případě, že míč přímo narazí na sklo, hráč, který úder vyslal, ztrácí bod.

Podrobná pravidla najdete na následující adrese:

———>  www.sportpadel.cz/pravidla


Protected with SiteGuarding.com Antivirus