O sportu

Padel je raketový sport, který se těší obrovské popularitě především v Latinské Americe a Španělsku. Vznikl v Acapulcu (Mexiko), a to už v roce 1969. V současné době Padel prožívá obrovský ”boom” a závratným tempem se šíří po celém světě. Padelové kurty už můžeme najít v Severní Americe, Austrálii a momentálně se rychle šíří napříč celou Evropou. Brzy se první padelové kurty objeví v Malajzii a poté určitě i v dalších asijských státech. Evropskou „mekkou“ padelu je Španělsko, kde se od roku 1991 vybudovalo celkem až 25 000 padelových kurtů. V současnosti ve Španělsku dochází k situaci, že na rekreační úrovni padel doslova vytlačuje tenis a stává se po fotbale druhým nejpopulárnějším sportem v této krajině. Potenciál padelu je obrovský a samotný sport se zvykne označovat jako sport 21. století.

Dá se říci, že padel je jakýmsi mixem mezi tenisem a squashem. Hrají se čtyřhry, i když se v poslední době začalo experimentovat také s dvouhrou, dokonce se postavilo i pár singlových kurtů, které jsou o 4 metry užší než klasické kurty pro čtyřhru. Na soutěžní úrovni se hrají ale pouze čtyřhry.

Domnívat se, že padel je jen lokálním rekreačním sportem by byl velký omyl. Ve světě funguje několik profesionálních okruhů, které organizují zápasy a turnaje pro všechny úrovně hráčů. Nejvýznamnější okruh je World Padel Tour (WPT), který sdružuje nejlepší profesionální padelové hráče na světě.

Podrobnější informace o sportu včetně jeho historie a různých videí najdete na následujících obecných informačních stránkách o padelu:

———>  www.sportpadel.cz


Protected with SiteGuarding.com Antivirus